Wszyscy doskonale wiedzą, że istnieje coś takiego jak obowiązkowe ubezpieczenie OC na pojazd mechaniczny. Ale tak naprawdę jakie są wyłączenia? O tym, co obejmuje OC wiedzą wszyscy, ale jednak o wyłączeniach wiele osób jednak zapomina. A tak nie powinno się dziać.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie OC?

Dlaczego? Ponieważ później wiele osób jest pewnych tego, że odszkodowanie otrzymają, a tak faktycznie nie jest. Jeżeli mowa jest o wyłączeniach OC, to trzeba wiedzieć, że ma się do czynienia z takimi sytuacjami, jak:

  • szkody rzeczowe wyrządzone przez kierującego posiadaczowi auta,
  • szkody wyrządzone w ładunkach lub bagażu, jakie przewożone były za opłatą.

Za te przypadki towarzystwo ubezpieczeniowe nie zapłaci. Ubezpieczenie obejmuje samochód, jak również pasażerów, którzy mogli podróżować w samochodach. Nawet, jeżeli chodzi o pojazd, gdzie podróżowała osoba winna całej sytuacji. Aczkolwiek, ona sama żadnych pieniędzy nie dostanie.

A co dla kierowcy?

Skoro ubezpieczenie OC nie jest dla kierowcy, to co jemu pozostaje? AC na samochód. Ten rodzaj polisy nieobowiązkowej. To, co powoduje dodatkowe koszta, ale jednak (jak wystarczy sobie tylko wyobrazić) jest naprawdę konieczne. Czas przestać myśleć o OC jako o czymś, co powoduje dodatkowe koszta. To ochrona ubezpieczeniowa na wypadek jakiejkolwiek kolizji na drodze i nie tylko. Tym bardziej, że AC zapewnia odszkodowanie nawet jeżeli dojdzie do kradzieży samochodu. Tak jak w przypadku OC, tak ma się to w przypadku AC – zawsze trzeba sprawdzać obowiązujące wyłączenia. 

Comments are closed.

zobacz amobile.pl place.pl