Oznakowanie linii to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na wydzielenie pasów podczas remontów dróg. Prace na drogach publicznych powinny być odpowiednio zaplanowane oraz prowadzone, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom robót, jak i samym kierującym. W jaki sposób zabezpieczane są pasy ruchu? Co jest niezbędne do tego?

Dlaczego konieczne są remonty dróg?

Wszelkie prace remontowe na drogach mają na celu poprawienie jakości nawierzchni, a tym samym – podniesienie bezpieczeństwa kierujących. Remonty mogą dotyczyć uzupełniania powstałych dziur w asfalcie, ale też wymiany nawierzchni na dłuższym odcinku, np. z powodu kolein. Remonty mogą dotyczyć też rozbudowy istniejących węzłów komunikacyjnych. Wszelkie prace remontowe muszą być jednak odpowiednio zaplanowane i oznaczone, by kierowcy byli ich świadomi.

Oznakowanie linii za pomocą słupków drogowych

Linie wyznaczające tor ruchu w czasie remontu malowane są najczęściej jako żółte znaki poziomie. Aby dodatkowo zaznaczyć tor ruchu, drogowcy stosują oznakowanie linii, najczęściej przy pomocy pionowych słupków drogowych. Słupki są doskonale widoczne, przez co zwiększane jest bezpieczeństwo na remontowanym odcinku drogi. Aby jednak możliwe było ich zastosowanie, konieczne jest użycie podstaw pod znaki drogowe.

Oznakowanie linii przy pomocy podstaw drogowych

Podstawy drogowe to niezbędny element podczas przeprowadzania jakichkolwiek prac na drodze. Podstawy, np. te oferowane przez markę Nicrobase, pozwalają na oznakowanie linii zarówno przy pomocy słupków drogowych, jak i klasycznych znaków. Podstawy pod znaki drogowe tworzone są obecnie z materiałów w całości pochodzących z recyklingu. W praktyce oznacza to, że powtórne przetworzenie materiałów sztucznych pozwala na skuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego. Podstawy posiadają uniwersalne otwory montażowe, dzięki czemu możliwe jest mocowanie na nich dowolnych znaków i tablic drogowych. W sprzedaży znaleźć można podstawy o wadze 20 i 30 kg, co pozwala na wybranie produktu dopasowanego do konkretnych potrzeb. Warto również wspomnieć o tym, że podstawy nie wymagają dodatkowego obciążania, np. piaskiem. Nowoczesne podstawy drogowe zabezpieczone są przed uszkodzeniem mechanicznym, np. najechaniem pojazdu. Dodatkowo ich modułowa konstrukcja sprawia, że możliwe jest ich łączenie ze sobą.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/samochod-ze-szwecji/ https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ https://beesafe.pl/porady/wyposazenie-po-vin/