Nowoczesne kuchnie muszą zostać zaprojektowane na planie trójkąta, dzięki czemu zapewnimy sobie wygodę oraz funkcjonalność. Zachowanie tej prostej zasady pozwoli nam na uzyskanie kuchni idealnej, gdzie z przyjemnością będziemy przebywać.

Nowoczesne kuchnie – wierzchołki trójkąta

Nowoczesne kuchnie na planie trójkąta przede wszystkim muszą mieć dobrze zaplanowane wierzchołki. Tymi wierzchołkami są lodówka, kuchenka oraz zlew. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli przemieszczać się pomiędzy tymi trzema najważniejszymi urządzeniami, które są przez nas najczęściej obsługiwane. Planując rozmieszczenie tych trzech podstawowych urządzeń kuchennych należy pamiętać, aby pomiędzy nimi odległości wynosiły nie więcej, jak: lodówka i kuchenka – 260-280 cm, zlew – kuchenka i zlew lodówka – nie więcej niż 210 cm. Równie ważne są też boki trójkąta. Na bokach trójkąta nie powinno znaleźć się nic takiego, co może nam zakłócać przejście od jednej rzeczy do drugiej. 

Nowoczesne kuchnie – inne zasady

Nowoczesne kuchnie muszą być takimi pomieszczeniami, gdzie zachowane są też takie zasady, jak suma długości kuchennych blatów. Bardzo często zapominamy o tym, że powinna ona wynosić więcej niż 190 cm. Aczkolwiek jest to sprawa indywidualna, ponieważ nie zawsze można zadbać o zachowanie takich wymiarów – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małym aneksem kuchennym. Należy za to pamiętać, że główny blat roboczy powinien mieć ok. 70 cm długości, a blat znajdujący się przy samej kuchence 40 cm długości. 

Comments are closed.