Elegancki taras w stylu rustykalnym to świetny pomysł na zaaranżowanie przydomowej przestrzeni. Taki taras może służyć nam przede wszystkim jako miejsce wypoczynkowe, ale również przestrzeń, na której bawić się będą nasze dzieci. Popołudniami i wieczorami na nasz taras możemy zapraszać bliskich czy znajomych na wspólne jedzenie posiłków czy grilla – możliwości jest wiele!

Elegancki taras w stylu rustykalnym

Taras w stylu rustykalnym to jeden z najchętniej wykorzystywanych trendów – taki taras nie tylko przybliża nas do natury, ale również pozwala na stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego. Aby zaprojektować taras w stylu rustykalnym konieczne jest wybranie odpowiednich mebli – wśród rekomendowanych wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe. Technorattan to powszechny widok w naszych ogrodach – meble takie cenione są nie tylko przez wysoką odporność na uszkodzenia, ale również ze względu na ich wygląd. Technorattan doskonale sprawdza się w naszych warunkach pogodowych, nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej – białe komplety technorattanowe stworzą dla nas taras w stylu rustykalnym. Taką przestrzeń możemy dodatkowo wypełnić kwiatami doniczkowymi oraz kocami czy pledami. 

Taras w stylu rustykalnym z meblami rattanowymi

Alternatywą dla syntetycznego technorattanu jest klasyczny, naturalny rattan. Dzisiaj jest on pozyskiwany z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Rattan wykorzystywany jest do tworzenia mebli o klasycznym designie, które świetnie prezentują się właśnie w przestrzeniach rustykalnych. Meble takie musimy chronić przed wilgocią – w okresie jesieni i zimy meble rattanowe powinny być wniesione do wnętrz i przykryte luźno pokrowcami ogrodowymi. 

Comments are closed.