Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka kobiety. Aby dłonie były ładne i zadbane trzeba poddawać je różnego rodzaju zabiegom oraz wykonywać manicure. Malowanie i zdobienie paznokci można wykonywać samodzielnie w zaciszu domowym oraz w salonie kosmetycznym.

Rodzaje manicure

Wyróżnić można manicure hybrydowy, który wykonany jest przy użyciu lakieru hybrydowego oraz lampy UV do jego utwardzenia. Lampa ta używana jest także w czasie wykonywania manicure żelowego oraz akrylowego. Żelowe paznokcie są przedłużane za pomocą specjalistycznego żelu, a następnie malowane. Akryl to proszek, który trzeba zmieszać ze specjalistycznym środkiem, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Wyróżnić można manicure winylowy, który nie wymaga utwardzenia w lampie. Manicure japoński skierowany jest do osób mających łamliwe paznokcie. Podczas zabiegu na paznokcie nanoszone są pasty z witaminami, które pomagają zregenerować płytkę paznokcia.

Sposoby ozdabiania paznokci

Wyróżnić można następujące metody malowania paznokci:

– ombre – to połączenie dwóch kolorów lakieru, które w miejscu styku są rozcierane gąbką lub pędzelkiem,
– brokat – nakłada się go na mokry lakier, a następnie wykańcza topem,
– naklejki – to elementy naklejane na mokry lakier lub za pomocą kleju,
– wzory malowane ręcznie – do wykonania zdobień używa się specjalnych długopisów lub markerów, dzięki którym można na paznokciu malować precyzyjne kształty.

Akcesoria do ozdabiania paznokci

Podstawowym elementem niezbędnym do wykonania manicure są lakiery, które wybierane są w zależności od metody wykonywania manicure. Akcesoria do ozdabiania paznokci to naklejki, które umożliwiają szybkie ozdabianie paznokci. Jest kilka rodzajów naklejek, np. wodne, na całą płytkę paznokcia, tasiemki, kwiatki oraz inne wzory. Dostępne są także stempelki do wykonywania precyzyjnych kształtów na paznokciach. Najczęściej stempelki te wykonane są z silikonu lub gumy i zawierają specjalny lakier albo farbkę i mazik do wykonywania stempli. Akcesoria do ozdabiania paznokci to także cyrkonie, które można naklejać na mokry lakier i wykończyć topem lub lakierem bezbarwnym. Cyrkonie można także mocować na paznokciach za pomocą specjalistycznego kleju. Bardzo popularne są także brokaty, które są drobinami o konkretnym kształcie oraz pyłki mające miałką konsystencję i pozwalające na uzyskanie barwnych efektów na paznokciach, np. efekt frozen lub złotej rybki. Do wykonania zdobień użyć można także szablonów, które pozwalają na odbicie konkretnego wzoru na paznokciu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.