Ponieważ jest tak wiele nut zapachowych używanych w perfumach, od kwiatowych, przez cytrusowe, po drzewne czy orientalne, wybranie tych, które lubisz, może być trudnym zadaniem.

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie poznawania własnych preferencji jest zapoznanie się z nutami zapachowymi. Po ustaleniu swoich ulubionych nut, sprawdź w lokalnej drogerii kilka zapachów perfum i wód kolońskich, aby znaleźć swój ulubiony zapach, którego będziesz używać z przyjemnością przez wiele lat.

Wiele sklepów oferuje również perfumy dla dzieci

Perfumy są produkowane ze składników pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, ale obecnie wiele z nich jest odtwarzana syntetycznie. Jednym z najbardziej znanych źródeł zapachów zwierzęcych jest piżmo i ambra, ale w obecnych czasach są one syntetyzowane, co pozwala na ich produkcję w znacznie większych ilościach i nie wymaga zabijania zwierząt do ich pozyskania lub żmudnego poszukiwania grudek ambry. W perfumerii składniki tego typu są używane w nutach bazy do utrwalenia zapachu i nadania mu głębokiego, zmysłowego aromatu.Z substancji roślinnych używane są do produkcji perfum kwiaty, całe rośliny, nasiona, kora drzew, przyprawy i owoce lub ich skórka i inne materiały naturalne. Wiele zapachów jest również tworzona syntetycznie, co daje praktycznie nieograniczone możliwości komponowania oryginalnych lub nawet niezwykłych nut zapachowych. Zawartość olejków zapachowych z produktów może być pozyskiwana na różne sposoby, jak maceracja, wyciskanie, tłoczenie, ekstrakcja czy destylacja. Następnie substancje zapachowe rozcieńcza się alkoholem i wodą, i w ten sposób powstają perfumy, które kupujemy w buteleczkach. W wielu perfumeriach i sklepach online możemy zakupić perfumy dla dzieci, które charakteryzują się delikatnym i bardziej subtelnym zapachem, niż perfumy dla osób dorosłych. Mogą być one również zapakowane w zabawne buteleczki, a na kartonikach mieć przedstawionych bohaterów z ulubionych bajek, jak lalka Barbie, Hello Kitty, Spiderman, Batman, Psi Patrol czy Kraina Lodu. Dzieciom z pewnością spodoba się pomysł, że mogą używać perfum tak jak ich rodzice.

Comments are closed.