Nie tak łatwo wybrać okna – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ilość producentów, jacy obecni są na rynku. Inwestor powinien posiadać chociażby szczątkową wiedzę, aby orientować się w produktach, jakie są dostępne na rynku. Zresztą, decydując się na zakup okien, należy zdawać sobie sprawę odnośnie tego, jak powinien przebiegać montaż.

Różne rodzaje montażu

Wchodząc na stronę okna.waw.pl, do sekcji z poradami, można zapoznać się z najciekawszymi informacjami, jakie odnoszą się do montażu okien. Jak się okazuje, nie każdy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, że dostępne są dwa rodzaje montażu okien – standardowy, który jednak nie gwarantuje tak dużej izolacji termicznej i tzw. ciepły montaż. Ta pierwsza metoda dedykowana jest do okien tradycyjnych. Ciepły montaż jest koniecznością, jeżeli ktoś decyduje się na zakup okien energooszczędnych. Tylko wtedy okna będą prawidłowo spełniać swoje funkcje.

W której warstwie należy zamontować okna?

To także kolejna kwestia, którą należy poruszyć. Nie zawsze bowiem okna można montować w pierwszej warstwie. Tym bardziej, jeżeli ma się do czynienia z oknami energooszczędnymi lub pasywnymi, które są zdecydowanie droższe. Temat montażu stolarki okiennej w budynkach jest o tyle ważny, żeby móc na bieżąco sprawdzać wykonanie ekipy. Nikt nie będzie tego samodzielnie wykonywał, jeżeli nie posiada odpowiednich umiejętności. To jednak nie oznacza tego, żeby nie kontrolować postępów, jakie wykonuje ekipa montażowa. W ten sposób można mieć pewność, że stolarka okienna będzie się sprawdzać przez długi czas. 

 

Comments are closed.