Wymiana czy montaż nowych okien to procedura, która wymaga nie tylko doświadczenia i fachowości, ale też dużej precyzji. Okazuje się, że od tego, w jaki sposób osadzone zostanie nowe okno zależy poziom termoregulacji mieszkania czy domu. Okna z montażem to usługa, która pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy. Co musimy wiedzieć o samym procesie montażu?

Dokładny demontaż starych okien

Okna stanowią niezwykle ważny element elewacji i całego domu czy mieszkania. Pozwalają przede wszystkim na wpuszczanie naturalnego światła dziennego do wnętrz i oświetlanie przestrzeni. Okna powinny również wspierać zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczeń i dbać o odpowiednią termoregulację. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotne jest prawidłowe usunięcie starych okien i osadzenie nowych. Praca ta wymaga precyzji i dokładności na każdym etapie. Okazuje się, że nawet niewielkie uchybienie może skutkować stałym obniżaniem temperatury wewnątrz pomieszczenia, co z kolei przełoży się na większe wydatki na ogrzewanie. Podczas demontażu nie należy niszczyć czy wybijać starych okien – może to skutkować uszkodzeniem murów i powiększeniem wyrwy w ścianie, która z kolei będzie musiała być uzupełniona – to zwiększy koszty. Zakup okna z montażem pozwoli na zminimalizowanie ryzyka, że uszkodzona zostanie ściana.

Nowe okna z montażem

Montaż nowych okien powinien być przeprowadzany przez grupę profesjonalistów. Po usunięciu starych okien konieczne są oględziny muru i ocena, czy konieczne jest wzmocnienie wyrwy lub jej uzupełnienie. Kolejno osadzane są okna, następuje powolny proces izolacji dedykowanymi preparatami i masami. Nie warto oszczędzać na montażu – nieprawidłowo osadzone okna są często przyczyną wilgoci i chłodu w pomieszczeniach.

 

Comments are closed.