Teakowe meble ogrodowe są jednymi z najchętniej wybieranych w ostatnich latach. Meble takie odznaczają się ponadczasowym pięknem, wnoszą powiew egzotyki do ogrodów i na tarasy. Jakie teakowe meble ogrodowe wybrać do własnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu?

Stoły drewniane – idealne teakowe meble ogrodowe

Decydując się na teakowe meble ogrodowe, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na stoły. Stoły tworzone z drewna teakowego odznaczają się ponadczasową elegancja, wysoka odpornością na uszkodzenia i naturalnym pięknem. Drewno teakowe może pochodzić z recyklingu – oznacza to, że meble wykonane z takiego materiału wspierają środowisko naturalne i pozwalają na jego odbudowę. Stoły z drewna teakowego mogą stanowić punkt centralny letniej jadalni – wystarczy uzupełnić je o wygodne krzesła i fotele, aby móc zaprosić bliskich i przyjaciół na wyborny posiłek blisko natury. Teakowy stół warto ozdobić wazonami z letnimi kwiatami, wieczorami zaś ustawić na nich lampiony, których światło rozproszy ciemność i pozwoli na stworzenie wyjątkowej atmosfery w miejscu wypoczynkowym. Teakowe meble ogrodowe to również mniejsze stoły kawowe, idealne do wykorzystania na tarasach czy balkonach. Meble z drewna teakowego to pomysł na taras, który całkowicie zmieni odbiór otoczenia.

Jak dbać o teakowe meble ogrodowe?

Warto pamiętać, że teakowe meble ogrodowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony, aby na długi czas zachowały doskonały wygląd. Podstawą jest ich impregnowanie – w tym celu należy wykorzystać bezbarwny olej do drewna. Olejowanie pozwoli na zabezpieczenie struktury drewna, podkreśli jego kolor, sprawi, że drewno znacznie mniej podatne będzie na odbarwianie. W okresie jesieni i zimy teakowe meble ogrodowe należy zabezpieczać poprzez wykorzystywanie pokrowców ogrodowych.

 

 

 

Comments are closed.