Lato to najlepszy czas na grillowanie potraw – smakują one wybornie, a do tego możemy spożywać je pod chmurką. W tworzeniu wyjątkowych dań pomoże patelnia grillowa, która pozwoli odtworzyć smak lata również wtedy, kiedy pogoda za oknem nie pozwala na odpoczynek blisko natury. Jak zbudowana jest patelnia grillowa? Jakie rozwiązania zastosowali projektanci?

Nowoczesna patelnia grillowa w domowej kuchni

Patelnia grillowa to najlepszy sposób na to, aby jesienią czy zimą odtworzyć smak ulubionych dań z rusztu. Pozwala na to przede wszystkim odpowiednia budowa i przemyślana konstrukcja. Patelnia grillowa posiada charakterystyczny kształt – kwadratowa powierzchnia do smażenia pozwala na umieszczenie na patelni więcej smakołyków i smażenie ich w tym samym czasie. Uwagę zwraca dno patelni, w którym zastosowano niewielkie rowki. Karbowane dno pozwala na uzyskanie dania, wyglądającego jak z klasycznego grilla. Dodatkowo w niewielkie rowki spływa nadmiar tłuszczu, przez co potrawy są nieco mniej kaloryczne. Dno patelni grillowej wyściełane jest powłokami – najchętniej stosowane to powłoki teflonowe oraz ceramiczne. Ich zadaniem jest zapobieganie przywierania pokarmu do dna oraz minimalizowanie ryzyka przypalenia. Atutem patelni jest rączka wykonana z naturalnego drewna – rączka jest profilowana, co pozwala na znacznie pewniejszy chwyt.

Jakie dania przygotowywać na patelni grillowej?

Patelnia grillowa pozwoli na stworzenie ulubionych dań, kiedy tylko przyjdzie na to ochota – mówią projektanci. Patelnia pozwoli na smażenie kiełbasek i kaszanek, ale też wcześniej zamarynowanych karczków czy steków. Dzięki szerokiemu dnu możliwe jest tez przygotowanie smakowitych szaszłyków mięsno-warzywnych.

Comments are closed.