Każdy posiadacz drukarki doskonale wie, że prędzej czy później nadejdzie ten dzień, gdy trzeba będzie kupić nowy tusz. Warto się w takiej chwili zastanowić, czy lepszym wyborem okażą się oryginalne tusze do drukarki, czy też lepiej będzie wybrać zamienniki. Jakie są wady oraz oczywiście zalety obu tych rozwiązań?

Charakterystyka zamienników

Dlaczego można polecić wybranie zamienników tuszy do drukarki? Przede wszystkim z powodu bardzo atrakcyjnej ceny. Oryginalny tusz to często kwota nawet ponad 150 złotych, podczas gdy zamiennik to wydatek nawet 30 złotych – różnica jest więc kolosalna. Pamiętać również trzeba o tym, że zamienniki można kupić przede wszystkim w małych sklepach lub serwisach z drukarkami, które tak naprawdę są na każdym kroku. Oryginalne tusze do drukarki dostępne są na ogół jedynie w dużych sklepach zlokalizowanych w centrach handlowych.Jakie są wady zamienników? Przede wszystkim ich wydajność jest wyraźnie gorsza niż modeli oryginalnych, co może stawiać pod znakiem zapytania ich ekonomiczne uzasadnienie. Po drugie i chyba najważniejsze, zamienniki mogą mieć bardzo negatywny wpływ na prace całej drukarki. Często bowiem dochodzi w ich przypadku do rozszczelnienia, co doprowadzić może do zapchania dysz, lub też zabrudzenia wałka.

Charakterystyka oryginalnych tuszy do drukarki

Oryginalne tusze do drukarek to rzecz jasna bardzo wysoka cena. Pamiętać jednak trzeba, że płacąc często nawet 3 do 4 razy więcej niż za tusz nieoryginalny, otrzymuje się przede wszystkim naprawdę bardzo wysoką jakość. Nie tylko samego tuszu, który starczy na dłużej i jest wydajniejszy, lecz również wydruku. Nawet niewprawne oko będzie w stanie odróżnić to, na której kartce jest wydruk wykonany z tuszu oryginalnego, a na której z zamiennika. Na koniec warto także pamiętać o tym, że oryginalne produkty całkowicie bezpieczne dla urządzenia. Korzystanie z tych nieoryginalnych w przypadku awarii może nawet mieć wpływ na nieuznanie gwarancji i konieczność naprawiania na własną rękę.

Podsumowanie

Wybór pomiędzy zamiennikiem a oryginalnym tuszem do drukarki jest tylko z pozoru trudny. Wiele osób może się skusić na niską cenę, lecz szybko zorientują się, jak duży błąd popełnili. Wysoka cena oryginalnych produktów nie bierze się z chęci dużego zysku, czy też oszukania klientów. Jest wynikiem naprawdę wysokiej jakości, która wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort używania danego urządzenia. Warto więc zainwestować w ten spokój i kupić oryginalny tusz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.