Jak stworzyć funkcjonalny taras, który posłuży nam zarówno jako miejsce relaksu, jak i strefa kawowa czy miejsce do podawania posiłków? Współcześnie topowi producenci proponują nam wiele interesujących rozwiązań, w tym nowoczesne zadaszenie tarasu, które pozwoli cieszyć się latem i wspaniałą aurą znacznie dłużej!

Nowoczesne zadaszenie tarasu – jak jest skonstruowane?

Wypoczynek na świeżym powietrzu to idealne rozwiązanie dla każdego – wspaniała pogoda pozwoli nam na uzupełnienie witaminy D, dotlenienie organizmu. Warto, aby nasza strefa wypoczynkowa była odpowiednio zaprojektowana. Jedną z najlepszych propozycji jest dzisiaj nowoczesne zadaszenie tarasu – zadaszenie w formie pergoli wyznaczy dokładnie strefę wypoczynku i pozwoli na relaks bez względu na warunki atmosferyczne. Jak to możliwe?

Konstrukcja pergoli opiera się na elementach składanych modułowo – elementy są aluminiowe, malowane proszkowo, przez co są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Nowoczesne zadaszenie tarasu posiada zintegrowaną rynnę – pozwala ona na odprowadzanie wody deszczowej. Uwagę przyciąga dach – jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Ustawienie listew regulujemy samodzielnie tym samym decydując o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Konstrukcja dachu pozwala na całkowite odsłonięcie, jak i zasłonięcie miejsca wypoczynkowego. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej tworzą wodoszczelny dach, który ochroni nas przed deszczem.

Nowoczesne zadaszenie tarasu i meble wypoczynkowe

Aby móc wypoczywać komfortowo pod pergolą ustawmy wybrane przez nas meble. Producenci proponują nam dzisiaj szeroki wybór mebli ogrodowych, w tym przede wszystkim meble technorattanowe. W kolekcjach technorattanowych bez trudu znajdziemy elementy dopasowane do naszych potrzeb: wygodne fotele i krzesła, stoliki kawowe, sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie kokonów.

Comments are closed.