Szukając sposobów na podniesienie swoich umiejętności kulinarnych często skupiamy się na produktach i nowych przepisach, a rzadziej na tym, jakie narzędzia do gotowania posiadamy. Warto wiedzieć, że komplet garnków może znacząco zmienić nasze dania na lepsze. Szczególnie, jeśli to jest komplet proponowany przez czołowych producentów. 

Komplet garnków wykonany ze stali nierdzewnej 

Jaki komplet garnków sprawdzi się najlepiej w naszej kuchni? Wśród wielu rozwiązań i możliwości najwięcej dzisiaj mówi się o garnkach wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10. Ten rodzaj tworzywa jest chętnie wykorzystywany w naszych kuchniach – również jako element noży czy sztućce. Stal nie odkształca się, jest wysoce odporna na ścieranie czy zarysowania, nie jest podatna na korozję czy odkształcenia. Warto również zwrócić uwagę na dno garnków – w ich wnętrzu umieszczono specjalne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że możliwe jest szybsze przygotowanie potraw oraz oszczędność energii. W kompletach garnków znajdziemy również pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, odpornego na odpryskiwanie. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odprowadzanie nadmiaru pary wodnej. Pokrywki mają również wygodne, nienagrzewające się uchwyty. 

Komplet garnków i patelni

Komplet garnków może składać się z kilku lub kilkunastu elementów. Poza nimi warto również wybrać odpowiednią patelnię – tu również producenci proponują nam ciekawe rozwiązania. Nowoczesne patelnie posiadają liczne warstwy, w tym warstwę ceramiczną, która pozwala na wygodniejsze smażenie i na zmniejszenie kaloryczności potrawy poprzez wykorzystanie mniejszej ilości tłuszczu. Powłoki hamują również proces przywierania jedzenia do dna. 

Comments are closed.