Idealna kuchnia powinna być funkcjonalna, wyposażona w trwałe meble i odpowiednio zaprojektowana, aby codzienne korzystanie z niej było przyjemnością. Wśród licznych propozycji na eleganckie kuchnie coraz więcej z nas wybiera kuchnie na wymiar. Dlaczego cieszą się one taką popularnością? Czy kuchnie na wymiar spełnią nasze oczekiwania?

Kuchnie na wymiar – zaprojektuj idealne wnętrze od podstaw

Kuchnie na wymiar to idealne rozwiązanie, kiedy nasza kuchnia jest niewielka, lub też wtedy, kiedy konieczne jest zaprojektowanie funkcjonalnego aneksu kuchennego. Dzięki możliwościom, jakie dają kuchnie na wymiar w pełni wykorzystamy potencjał pomieszczenia – przekonują projektanci z firmy Rega Meble z Bielska-Białej, która specjalizuje się w dostarczaniu kuchni na wymiar wysokiej jakości. 

Kuchnie na wymiar to też doskonałe rozwiązanie, kiedy pomieszczenie kuchenne okazuje się być problematyczne: ma wnęki czy skosy. Doświadczona firma i architekci podpowiedzą nam jak zabudować takie przestrzenie i wykorzystać ich możliwości. Poprzez zabudowę aż po sam sufit zyskamy też maksymalną przestrzeń do przechowywania. 

Jak tworzone są kuchnie na wymiar?

Proces tworzenia kuchni na wymiar jest złożony i wymaga ścisłej współpracy klienta oraz wykonawcy. Podstawą jest dokładne wymierzenie pomieszczenia oraz określenie potrzeb i oczekiwań klienta. Kolejnym krokiem jest stworzenie projektu i wizualizacji – klient może wybrać nie wielko ilość, ale też wielkość czy rozmieszczenie poszczególnych szafek i regałów. To spore ułatwienie, które pozwala na zaprojektowanie kuchni zgodnie z własnymi potrzebami. Wraz z architektem wybierać będziemy również systemy wewnętrzne szafek (prowadnice, zawiasy, podnośniki gazowe). Najważniejszym elementem dla klientów jest wybór frontów – warto poświęcić nieco czasu na to zagadnienie i wybrać fronty nie tylko odpowiadające nam kolorem, ale też pozwalające na zabezpieczenie mebli przed wnikaniem wilgoci, brudu. 

Comments are closed.