Modelowanie ciała jest długotrwałym procesem, który wymaga kompleksowego podejścia. Oprócz diety i ćwiczeń warto wprowadzić profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, które pomogą pozbyć się takich defektów, jak cellulit czy miejscowo zgromadzona tkanka tłuszczowa. Do modelowania ciała stosuje się mało inwazyjne, nowoczesne technologie. Przedstawiamy zabiegi polecane przez ekspertów.

Modelowanie ciała – kiedy warto pomóc naturze?

Zabiegi modelowania ciała to propozycja dla osób, które mają problem z wyrzeźbieniem ciała, chociaż udało im się osiągnąć już optymalną masę ciała. Należy pamiętać, że procedury medycyny estetycznej nie odchudzają i nie są przeznaczone dla osób otyłych. Celem zabiegów nie jest utrata zbędnych kilogramów, ale korekta niedoskonałości, np. redukcja opornej tkanki tłuszczowej czy cellulitu, z którymi dieta i ćwiczenia sobie nie radzą – wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki na warszawskim Ursynowie.

Miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej to częsty problem szczupłych osób. Przyczyną są przede wszystkim predyspozycje genetyczne. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, które pozwalają na nieinwazyjne wyszczuplenie ciała. Wykorzystują one innowacyjne technologie zaprojektowane w ten sposób, aby działać tylko na tkankę podskórną, pozostawiając skórę nietkniętą. Zabiegi te przeważnie nie wymagają rekonwalescencji i pozwalają na natychmiastowy powrót do codziennej aktywności.

Skuteczność zabiegów modelowania ciała

Efekty modelowania ciała nie pojawiają się od razu, ale zdecydowanie szybciej stają się widoczne niż po tradycyjnych ćwiczeniach. Skuteczność ich działania zależy m.in. od indywidualnej reakcji na dane urządzenie. Przed zabiegiem odbywa się zawsze konsultacja, podczas której kosmetolog dobiera najlepszą metodę dla danej osoby. Do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest zwykle wykonanie serii zabiegów, czasem nawet kilkudziesięciu. Zaletą jest za to niska cena tych procedur w porównaniu do zabiegów chirurgicznych, dzięki czemu można je regularnie powtarzać bez nadmiernego obciążenia finansowego.

Procedury, które pomogą Ci zbliżyć się do perfekcji

Stymulacja mięśni przy pomocy pola elektromagnetycznego

Dobrym sposobem na mało inwazyjne, ale skuteczne wymodelowanie ciała, są zabiegi, których działanie opiera się na stymulacji mięśni przy pomocy pola elektromagnetycznego. Działają one podobnie jak treningi, ale z dużo większą intensywnością. Ich właściwości wyszczuplające wynikają z pobudzenia mięśni, co przyspiesza spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa około pół godziny i polega na przyłożeniu specjalnych padów do wybranych partii ciała.

Masaż podciśnieniowy całego ciała

Kolejnym sposobem na przyspieszenie efektów treningów i pozbycie się mankamentów sylwetki jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Polega na zastosowaniu specjalnej głowicy wyposażonej w podciśnienie i elektronicznie sterowane rolki. Podczas endermologii skóra zostaje dotleniona i poprawia się jej mikrokrążenie. Intensywny masaż likwiduje zastoje limfatyczne i obrzęki. Prowadzi to również do redukcji cellulitu oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Zabieg mikrofalami na najbardziej oporną tkankę tłuszczową

Inną metodą modelowania ciała jest zabieg wykorzystujący zimne mikrofale, które wskazują wysokie powinowactwo do podskórnych komórek tłuszczowych. Działają zarówno głęboko na tzw. miejscową otyłość, jak i płycej – na cellulit. Mikrofale „rozpuszczają” tkankę tłuszczową i zwiększają produkcję nowego kolagenu w tkance łącznej, dzięki czemu ujędrniają powierzchnię skóry, redukując jej wiotkość.

Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com i zapoznaj się z listą klinik oferujących skuteczne zabiegi modelowania sylwetki.

Comments are closed.