W szerokiej ofercie sensor24h.pl znaleźć można bardzo wiele nowoczesnych czujników nacisku, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na co w szczególności zwrócić uwagę przeglądając czujniki nacisku.

Niezawodne inklinometry

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się niezawodne inklinometry. Ich olbrzymim atutem jest nie tylko duża dokładność pomiarów, ale również uniwersalność i niezależność. W nowoczesnych inklinometrach znajduje specjalny płyn dielektryczny, który działa na identycznej zasadzie jak zwykła poziomica. Na wyniki pomiaru nie mają wpływu wahania grawitacyjne, dlatego też inklinometry można montować w dowolnych miejscach.

Nowoczesne inklinometry umożliwiają pomiar do 360 stopni. Na szczególną uwagę zasługuje również wysoka dokładność pomiarów (do 0,1%). W ofercie sensor24h.pl znaleźć można specjalne inklinometry z solidnymi obudowami ognioszczelnymi, które poradzą sobie nawet w temperaturze od -40 do 80 stopni Celsjusza.

Przetworniki sił ściskających i rozciągających

Przetworniki sił ściskających i rozciągających występują w wielu różnych wersjach, dzięki czemu każdy może je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko wersje standardowe, ale również miniaturowe, które doskonale sprawdzą się w stosunkowo niewielkich przestrzeniach montażowych. W dużej mierze to właśnie czujnik nacisku tego typu umożliwia wykrywanie nawet bardzo niewielkich sił.

Jeżeli chodzi o klasyczne przetworniki sił ściskających typu S to wyróżniają się one bardzo dużą dokładnością pomiaru. Opisywane przetworniki można stosować w obciążeniach nominalnych do nawet 50 kN. Jeżeli trzeba zmierzyć większe siły to wówczas warto skorzystać z kompaktowych przetworników.

Sworznie pomiarowe

Sworznie pomiarowe to kolejny warty uwagi czujnik nacisku. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych elementów, dlatego też można liczyć na niezawodność i niesamowitą precyzję pomiaru. Sworznia pomiarowe wykorzystywana są w nowoczesnych maszynach budowlanych i dźwigach.

Znakiem charakterystycznym sworzni pomiarowych jest to, że bez problemu można je zamontować z przepływem siły. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie tracimy cennego miejsca na dodatkowe elementy. Sworznie pomiarowe bez problemu sprawdzi się również na obszarach niebezpiecznych, czy też w technologii scenicznej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie czujnik nacisku.

Comments are closed.