Lechuza to bardzo popularna niemiecka marka, która produkuje nowoczesne donice z zaawansowanym systemem samonawadniania. Godne polecenia są nie tylko rewelacyjne doniczki, ale również niesamowite substraty Lechuza PON. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym podłożu, które jest najlepszą alternatywą dla zwykłych mieszanek na bazie kokosa i torfu.

Czym wyróżnia się mieszanka Lechuza?

Substrat Lechuza składa się nie tylko z eolitu, ale również z pumeksu i czarnej lawy wulkanicznej. W składzie znajduje się również specjalny nawóz o przedłużonym działaniu. Mieszanka dobrana została w taki sposób, aby rośliny miały bezpośrednio dostęp do tlenu. Z dobrodziejstwa mieszanki powinny skorzystać przede wszystkim te osoby, które raz na zawsze chcą zapomnieć o gniciu korzeni. Dzięki mieszance korzenie rozrastają się błyskawicznie i tworzą zdecydowanie bardziej rozbudowane systemy.

Podłoże Lechuza jest doskonałym wyborem dla tych osób, które uprawiają rośliny bardzo wrażliwe na przelanie. Opisywana mieszanka wystarczy na bardzo długo, dlatego też nie trzeba jej wymieniać co roku. Z ekonomicznego punktu widzenia można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy.

Dlaczego warto postawić na podłoże?

Mieszanka PON znacząco zmniejsza szansę na odwiedzenie niebezpiecznych pasożytów. Walka ze szkodnikami roślinnymi nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania. W mieszance PON znajduje się zeolit, który doskonale stabilizuje pH na odpowiednim poziomie. Zeolit niestety zbiegiem czasu traci swoje rewelacyjne właściwości, dlatego też zdecydowanie gorzej stabilizuje pH. W takiej sytuacji należy oczywiście zadbać o samodzielne regulowanie pH.

W Lechuzie można trzymać praktycznie wszystkie rośliny ozdobne. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dobrać odpowiednią konfigurację. Warto rozważyć także zakup wymienionych we wstępie donic samonawadniających. Pamiętać należy jednak o tym, że nie wszystkie rośliny doskonale się w nich odnajdą.

Podłoże Lechuza doskonale sprawdzi się jako niezawodny drenaż. Nawóz może działać nawet przez pół roku. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o tym, że Lechuza wiąże wszelkie zapachy i metale ciężkie. Identycznie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o szkodliwe substancje. Podłoże zaprojektowane jest w taki sposób, aby działać jak bufor. W razie potrzeby wchłania nadmiar nawozu i systematycznie oddaje go roślinom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lechuza.

Comments are closed.