Holandia.org jest biurem podatkowym, które od lat zajmuje się rozliczeniami podatku z zagranicy przez Polaków. Pomaga tym, którzy mają problem z samodzielnym  wypełnieniem zeznania podatkowego i wysłania go do zagranicznego urzędu skarbowego. Dotyczy to Belgii, Czech, Dani, Niemiec czy Austrii. I właśnie na tych dwóch ostatnich krajach skupimy swoją uwagę. Rozliczenie podatków z zagranicy bywa skomplikowane, ale nie na tyle, aby biuro podatkowe Holandia.org nie mogło sobie z nimi poradzić. Skorzystaj z pomocy doradców i bez nerwów wypełnij poprawnie zeznanie podatkowe.

Rozlicz się z niemieckim urzędem skarbowym bezproblemowo

Kto musi się rozliczać z Finanzamt? Obowiązkiem tym objęte są osoby, które uzyskali roczny dochód większy niż 10700 euro, mieli więcej niż jednego pracodawcę w roku podatkowym lub pobierają niemieckie emerytury i renty. Zwrot podatku z Niemiec dotyczy osób, które pracowały w tym kraju legalnie na podstawie umowy. Głównym dokumentem potrzebnym do rozliczenia jest karta podatkowa – Lohnsteuerkarte, w której można znaleźć informacje o zarobkach wystawianych przez pracodawcę. Zapoznaj się z pełnym opisem rozliczenia podatkowego w Niemczech na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/

Rozliczenie PIT z Austrii – obowiązkowy do 30 kwietnia

Zwrot podatku Austria”. Przybywa osób, które są zainteresowane rozliczeniem podatku z Austrii. To jeden z kierunków emigracji Polaków, którzy poszukują lepszego życia. Pracownicy, którzy podejmują się zajęć na podstawie umowy i mają odprowadzane składki przez pracodawcę, mogą przy rocznych rozliczeniach starać się o zwrot podatku. Warto jednak zaznaczyć, że obowiązek składania dotyczy osób, których dochód przekroczył 12 tys. euro, mają status rezydenta w tym kraju lub zameldowanie, mieli kilku pracodawców lub zostali wezwani przez urząd skarbowy do złożenia deklaracji podatkowej. Czas oczekiwania na decyzję o zwrocie podatku trwa od 2 do 6 miesięcy. Odzyskaj go razem z biurem podatkowym Holandia.org.

 

Comments are closed.