Meksyk jest kierunkiem podróży coraz większej liczby turystów. Wyjątkowy kraj, różnorodność kulturowa, rewelacyjne zabytki – wszystko to, ale przede wszystkim genialne i urokliwe plaże sprawiają, że ludzie zakochują się w Meksyku od pierwszego wejrzenia. Ale czy wiesz, jak przygotować się do wyjazdu?

Formalności przed wyjazdem

Dużą zaletą wycieczki do Meksyku jest to, że aby wjechać do kraju nie potrzebna jest wiza. Obywatele Polski mogą przebywać legalnie, w celach turystycznych na terenie Meksyku przez okres 6 miesięcy liczony od chwili przylotu.

Wyjazd do Meksyku nie wymaga szczególnego przygotowania w kontekście zdrowotnym, jednak zaleca się, aby zadbać o wykonanie zalecanych szczepień. Jakich? Przede wszystkim WZW typu A i B, błonicę, tężec, żółtą gorączkę, cholerę czy dur brzuszny. Nie należy bagatelizować zaleceń, ponieważ ryzyko zachorowania jest w dalszym ciągu wysokie.

Służba zdrowia w Meksyku, czyli wybierz dobre ubezpieczenie

W przypadku służby zdrowia w Meksyku, biorąc pod uwagę duże miasta oraz miasteczka, które słyną z turystyki, można stwierdzić, że placówki są rozwinięte na dość dobrym poziomie. Są to ośrodki, które są dobrze rozwinięte, dysponują sprzętem odpowiednim do ratowania zdrowia. Jest jednak małe ale, ponieważ szpital ma prawo odmówić przyjęcia turysty, jeżeli przypuszcza, że może on nie mieć środków na pokrycie kosztów leczenia. Jest zatem ryzyko, że gdy będziemy potrzebowali pomocy możemy jej nie otrzymać. Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne będzie doskonałą gwarancją dla tamtejszych placówek medycznych.

 

Comments are closed.