Chcesz wreszcie odświeżyć swój nieco przestarzały salon? Masz już dość wszechobecnego stylu skandynawskiego? Wszystkim osobom poszukującym inspiracji do zaaranżowania niebanalnego, funkcjonalnego wnętrza przybliżamy styl industrialny – koncepcję, która w ostatnich sezonach bije rekordy popularności!

Nietuzinkowy, chłodny, awangardowy… Styl industrialny

Styl industrialny przywędrował do Polski z Ameryki w latach 90-tych, ale prawdziwy rozkwit przeżywa dzisiaj. Wbrew pozorom, aby stworzyć w swoim mieszkaniu klimat nowojorskiego przedmieścia, nie musisz dysponować przestronnym loftem z antresolą. Nawet niewielkie mieszkanie możesz zaadaptować zgodnie z koncepcją, tworząc awangardową i luksusową przestrzeń.

Esencją stylu industrialnego są surowe materiały – czerwona cegła, beton, metal, szkło i postarzane drewno. W mieszkaniach urządzonych w tej konwencji dominują ciemne barwy. Ważne jest więc, aby pomieszczenia były dobrze nasłonecznione. Co ważne, w salonie industrialnym należy wyeksponować to, co w większości mieszkań jest dokładnie ukryte – elementy instalacji, rury, przewody i wszelkiego rodzaju niedoróbki. Żyrandole i lampy zastąpione są żarówkami bez opraw.

Jakie meble do salonu industrialnego?

Wyposażenie loftów łączy w sobie motywy charakterystyczne dla wzornictwa nowoczesnego i vintage. Meble zaprojektowane w tym stylu są proste, oparte na geometrycznych bryłach, pozbawione zbędnych ozdobników. W Twoim nowym salonie nie może zabraknąć stolika kawowego składającego się z drewnianego blatu z widocznymi sękami i metalowej podstawy, metalowego regału i gustownej kanapy. Drewniane akcenty ocieplą kompozycję i sprawią, że surowe wnętrze będzie bardziej przytulne. Na stronie notodo.pl znajdziesz więcej praktycznych porad.

 

 

Comments are closed.