Do domowych wnętrz najczęściej wybiera się okna PVC. Wynika to z wysokich walorów użytkowych i estetycznych. Nie są drogie, łatwo utrzymać je w czystości. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż okna drewniane i aluminiowe. Mnogość kolorów i rozmiarów to kolejna zaleta.

Jakie wybrać okna PVC?

Jako że okien PVC jest sporo do wyboru, to należy zastanowić się nad tym, na co konkretnie zwracać uwagę przy zakupie. Istotna będzie konstrukcja. Najlepiej sięgnąć po modele z komorami wypełnionymi materiałem termoizolacyjnym w postaci pianki poliuretanowej lub styropianu. Przekłada się to na komfort cieplny w domu.

Kolejną kwestią jest wykończenie. Okna PVC mogą mieć różne kolory. Najtańsze są oczywiście modele jednobarwne, białe. Jeśli jednak ktoś szuka czegoś bardziej estetycznego, to świetnie sprawdzą się okna o powierzchni do złudzenia przypominającej drewno. Okna plastikowe są trwałe, nie trzeba ich konserwować.

Na co zwracać uwagę przy zakupie okien PVC?

W przypadku okien bardzo ważny jest pakiet szybowy. Należy postawić przede wszystkim na produkt wysokiej jakości. Trzeba zwracać uwagę na termoizolacyjność okna. Standardowe są dwukomorowe pakiety szybowe, które zostały wypełnione gazem szlachetnym.

Każdego kupującego powinien interesować współczynnik przenikania ciepła. Ma być on jak najniższy. Jeśli przeszklenia są duże, to należy rozejrzeć się za oknami ze wzmocnieniami w profilach. W przypadku okien z wklejonym pakietem szybowym można liczyć na większą odporność na odkształcenia i pęknięcia.

Co ma znaczenie przy wyborze okien plastikowych?

Dobrej jakości okna są niezwykle istotne, mają być one szczelne. W ten sposób można przeciwdziałać mostkom termicznym, czyli ucieczce ciepła. Przekłada się to na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Okna wpływają na komfort cieplny. Kształty i kolory także mają znaczenie przy zakupie. Wpływają na estetykę budynku i pomieszczeń. W przypadku okien PCV kolory są uzyskiwane dzięki barwieniu w masie. Wykorzystuje się także metodę okleinowania.

Najdroższe są okna, które zostały pokryte płynnym akrylem. Ciekawy efekt pozwalają uzyskać również rozmaite powłoki. Mogą być one satynowe lub matowe, w zależności od preferencji. Sporą popularnością cieszą się okleiny, które do złudzenia przypominają naturalne drewno. Jak widać można mieć tanie okna, które wyglądają jak drogie. Warto też wiedzieć, że im węższe są profile, tym całe przeszklenie staje się lżejsze. Nowoczesne okna plastikowe mają nawet ukryte skrzydło, niemalże niewidoczną konstrukcję.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

Comments are closed.