Internet jest narzędziem, jakie ma dostarczać różnego rodzaju korzystne rozwiązania. W szczególności, jeżeli mowa jest o niezwykle skomplikowanych projektach – nad którymi, każdego dnia pracuje sztab różnorakich inżynierów. 

Amazon Web Services

Chcąc wyjaśnić, czym tak naprawdę jest AWS CloudFront, w pierwszej kolejności trzeba skupić się na pierwszym trzonie tej nazwy. Otóż AW to skrót od Amazon Web Services. Oto “platforma usług w chmurze oferującą moc obliczeniową, hosting baz danych, usługi dostarczania treści (content delivery) i wiele innych produktów i usług pomagających w łatwym skalowaniu i wzroście biznesu.”.

Tak, dużo mówi się ostatnio o chmurach, jakie funkcjonują w internecie, dlatego też warto przypomnieć, czym one są. Nie są to te białe obłoczki, jakie wydają się wędrować po niebie. Otóż chmura obliczeniowa to żądana moc obliczeniowa, jaka dostępna jest przez Internet. Jest ona rozliczana w trybie Pay-As-You-Go. Wykorzystywana jest ona przy różnego rodzaju aplikacjach, zarobkach IT, czy też przy bazach danych.

Dystrybucja treści

Usługa AWS CloudFront, jaka oferowana jest m.in. przez zespół 10Clouds, powstała na bazie Amazon Web Services. Po to, aby dystrybucja treści, w postaci plików o rozszerzeniu .html, .css, .js, plików graficznych, była zdecydowanie szybsza. Co za tym dalej idzie – mogła ona szybciej trafić do potencjalnych odbiorców.

Obsługiwanie treści

Działanie tego jest nieco skomplikowane. W pierwszej kolejności użytkownik wysyła sygnał chęci skorzystania z treści, jakie zebrane są w AWS. To żądanie wysyłane jest do linii brzegowej, jaka jest w stanie obsłużyć te treści. Są one tak dobierane (linia brzegowa), aby użytkownik mógł czerpać najwięcej satysfakcji z takiego właśnie rozwiązania. Co to daje? Poprawę wydajności. Nie trzeba korzystać z tak dużej ilości sieci, jakie minimalizowane są w znaczący sposób. 

Kolejną zaletą tego typu rozwiązania jest niezawodność. Dzięki temu można mieć pewność, że kopie poszczególnych plików przechowywane są w różnych miejscach, w różnych lokalizacjach brzegowych, na całym świecie.

Aby taka obsługa nie sprawiała nikomu zbyt wielkich trudności, warto zdać się na specjalistów, którzy działają w tym zakresie. W szczególności, jeżeli ktoś chciałby, aby treści jakie dostępne są na stronie, były lepiej widoczne dla poszczególnych użytkowników. Im szybciej dana witryna będzie dostarczać rozwiązania, tym większa liczba osób będzie chciała z nich skorzystać. 

 

Comments are closed.